• صفحه‌نخست
 • بانک محتوای علمی
 • کتابخانه
 • ارتباط با ما
  شماره‌های تماس

  مرکز قم
  تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
  فکس: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
  سامانه‌پیامکی: ۳۰۰۰۱۲۳۰۰۱۱۰۲۰
  خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰

  مرکز تهران
  تلفـن: ۸۸۹۸۳۹۴۴   (۰۲۱)
  فکس: ۸۸۹۸۳۹۴۴   (۰۲۱)
  بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
ورود
عضویت
بانــک‌اطلاعــات‌علمــی‌
عنوان زیردست غیر خودی زبان می‌گشاید: بررسی شخصیت‌های زن در رمان‌های بوچی امه چه تا
نام دانشجو / طلبه زهرا بردباری
استاد راهنما جلال سخنور    
استاد مشاور سیما فرشید    
دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، دانشکده زبان‌های خارجی
رشته تحصيلي زبان و ادبیات انگلیسی
مقطع تحصيلي دکتری
سال اخذ مدرک 1391
تعداد صفحات 287
زبان انگلیسی
کلید واژه شخصیت‌های زن داستان‌ها  زن در رمان‌ها  شخصیت پردازی زن  شخصیت زن در رمان‌ها و داستان‌ها  شخصیت پردازی  شخصیت پردازی داستانی  فمینیسم پسااستعماری  ادبیات پسا استعماری  بوچی امه چه تا  اسپیواک  گویش بوچیری  شیربها (کتاب)  
موضوع زن و ادبيات / خانواده و ادبیات    
چکیده پایان نامه حاضر حاصل تحقیقی کتابخانه ای است که هدف از آن ارائه خوانشی پسا استعماری از رمان های درون خندق، شهروند درجه دوم، لذت مادر بودن، شیر بها، دخترک برده، گوندولن، کهیند و یوغ مضاعف بندگی از رمان های نویسنده نیجریایی- انگلیسی، خانم بوچی امه چه تا است. چهارچوب نظری پایان نامه را نقد پسا استعماری و خصوصا مقاله خانم اسپیواک با عنوان آیا زیردست غیر خودی قادر به سخن گفتن است؟ فراهم آورده است. نویسنده پایان نامه ابتدا به معرفی نویسنده و شخصیت های زن رمان های مذکور به عنوان نمونه های کاملی زیردست غیر خودی می پردازد و سپس ناتوانی مضاعف زنان در جامعه سنتی دهکده افریقایی و مدرن شهری دارای فرهنگ دوگانه را در دوران قبل و بعد از استقلال نیجریه مطرح می کند. پایان نامه سرانجام با این نتیجه گیری به اتمام می رسد که خانم بوچی امه چه تا با نوشتن رمان هایی برگرفته از زندگی خود و نیز شخصیت هایی که معادل ادبی خود او هستند ادعای منتقد پسا استعماری خانم اسپیواک را به چالش کشیده و موقعیتی برای صحبت کردن زن به عنوان نمونه بارزی از زیردست غیر خودی فراهم می آورد.
شماره ثبت 389 ( قم )      

شناسه پایان نامه 1363
تعداد بازدید 2010

 
نام
نام خانوادگی *
ایمیل

کد امنیتی *

*

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397