• صفحه‌نخست
 • بانک محتوای علمی
 • کتابخانه
 • ارتباط با ما
  شماره‌های تماس

  مرکز قم
  تلفـن: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
  فکس: ۱۳-۳۲۹۰۷۶۱۰ (۰۲۵)
  سامانه‌پیامکی: ۳۰۰۰۱۲۳۰۰۱۱۰۲۰
  خیابان جمهوری، میدان سپاه، بطرف ریل، پلاک ۵۰

  مرکز تهران
  تلفـن: ۸۸۹۸۳۹۴۴   (۰۲۱)
  فکس: ۸۸۹۸۳۹۴۴   (۰۲۱)
  بلوارکشاورز،خیابان نادری،ک حجت‌دوست،پ ۵۶
ورود
عضویت
بانــک‌اطلاعــات‌علمــی‌
عنوان تدوین چارچوب الزامات و شرایط تحقق شایستگی‌ها و قابلیت‌های زنان: مطالعه موردی زنان استان فارس
تعداد صفحات 14
نویسنده بابک شمشیری - فهیمه کشاورزی
مشخصات نشریه  زن و جامعه (جامعه‌شناسی زنان سابق) - دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت - علمی پژوهشی پیاپی 47
تاریخ انتشار تابستان - 1400
محدوده صفحات 32-19
زبان فارسی
کلید واژه زن ایرانی  ایران  مدیران زن  توانمندسازی زنان  شرایط  توانمندسازی  جامعه ایرانی  فارس (استان)  شایستگی  قابلیت‌ها  زنان نمونه  الزامات  شایستگی زنان  قابلیت‌های زنان  توسعه توانمندسازی  مادران نمونه  
چکیده هدف: هدف این پژوهش، شناسایی الزامات و شرایط تحقق توسعه توانمندسازی زنان بر اساس شایستگی­ های زنان جامعه ایرانی می ­باشد.
روش­: روش پژوهش حاضر، کیفی از نوع مطالعۀ موردی می­ باشد. مشارکت­ کنندگان بالقوه این پژوهش شامل متخصصان و اعضای هیأت علمی در رشته‌های مختلف تعلیم و تربیت (علوم‌تربیتی)، جامعه‌شناسی، حقوق و روانشناسی و همچنین زنان نمونه استان فارس (مدیران زن و مادران نمونه) بودند، که با استفاده از روش نمونه ­گیری هدفمند و معیار اشباع نظری 13 نفر از متخصصان و 15 نفر از زنان و مادران نمونه شهر که تصدی مدیریتی داشتند، انتخاب شدند. روش جمع­ آوری داده‌ها مصاحبه عمیق و مطالعه اسناد مرتبط با موضوع پژوهش بود. جهت بررسی الزامات و شرایط تحقق توسعه توانمندسازی زنان بر اساس شایستگی­ های زنان جامعه ایرانی از روش تحلیل شبکه مضامین استفاده شد.
یافته­ ها: در نتیجه الزامات و شرایط تحقق توسعه توانمندسازی زنان در قالب 5 مؤلفه سازمان­ دهنده آموزشی- پرورشی، سیاسی- اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و فضای خانوادگی تدوین گردید. به منظور اعتباریابی نتایج کیفی از تکنیک­ های قابل قبول بودن و قابل اعتماد بودن استفاده شد.

کد مقاله 42813
تعداد بازدید 8

 
نام
نام خانوادگی *
ایمیل

کد امنیتی *

*

پژوهشکده زن و خانواده با هدف تبیین دیدگاه نظام‌مند دین پیرامون مسائل زن و خانواده، تعمیق پژوهش‌ها و کارشناسی‌های دینی و پاسخ‌گویی به نیازهای تئوریک و دفاع از مرزهای اعتقادی در این حوزه توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال 1377 تاسیس گردید. ادامه ...
کلیه حقوق و امتیازات متعلق به پژوهشکده زن و خانواده می باشد.
Wrc.ir © 1380 - 1397